Dnes bychom Vám rádi představili balanční desku Noah Board, kterou hojně využíváme v naší fyzioterapeutické praxi. Použití této pomůcky je opravdu jednoduché, proto se velmi dobře hodí i pro domácí trénink.

Noah Board je balanční cvičební pomůcka, která svou konstrukcí pomáhá ke zlepšení funkce chodidla, které je klíčové jak pro správné držení těla, tak pro veškerý pohyb ve vertikální poloze. Postavení chodidel je zodpovědné za nastavení kolen, kyčlí a páteře, proto mnoho zdravotních problémů může vznikat právě jejich špatnou funkcí.

Cvičební pomůcka Noah board je navržena především pro zjednodušení balančního tréninku. Je vytvořena tak, aby zmenšila prostorové i finanční nároky na balanční pomůcku a zároveň zefektivnila účinnost daného tréninku.

Tato balanční deska se skládá ze dvou pevných částí spojených tak, aby mohlo docházet k nezávislému pohybu každé z nich, ale zároveň se vzájemně neoddělily. Toto rozdělení odpovídá anatomickým poměrům nohy, čímž je umožněno cíleného cvičení každé části nohy zvlášť a zároveň i cvičení komplexního. K dispozici jsou 3 snímatelné klíny, které zvyšují variabilitu cvičení, a díky kterým se dá upravit obtížnost podle konkrétních potřeb.

 

Příklady použití NOAH BOARD v terapii a prevenci:

  • příčně a podélně ploché nohy
  • vysoká klenba
  • halux valgus (vbočený palec)
  • bolest v oblasti kloubů nohy
  • bolest v oblasti Achillovy šlachy
  • svalové křeče
  • problémy s rovnováhou z důvodu nestabilního kotníku
  • chronické bolesti páteře, kyčlí a kolen

Efektivita této cvičební pomůcky byla ověřena na základě testování  – pro více informací klikněte na měřící zprávu

ZÁVĚR MĚŘÍCÍ ZPRÁVY

Celkově z výsledků vyplývá, že cvičení na balanční desce NoahBoard má pozitivní efekt na rozsah pohybu v kloubech, posturální kontrolu související s držením těla a páteře a na celkovou tělesnou stabilitu v náročnějších podmínkách. Pozitivní výsledky byly nalezeny již po první terapii, tzn. po 20 minutovém cvičení na balanční desce, což poukazuje na fakt, že tělo není rigidní objekt a je možné jej dostatečně ovlivnit i jednorázově.

Z hlediska subjektivního hodnocení vnímali probandi cvičení na NoahBoard za přínosné a efektivní, důraz kladli na jednoduchost cvičení, krátký čas provedení a kompaktnost destičky, která je lehce přenositelná a skladná. Destička NoahBoard se jeví jako vhodná jak pro sportovně aktivní lidi, tak pro osoby po zranění pohybového aparátu či osoby se zhoršenou stabilitou z jiných důvodů.

Pokud Vás zajímá jak se s deskou Noah Board cvičí, klikně na odkaz níže. Najdete zde brožuru, která obsahuje 10 základních cviků pro mobilizaci, aktivaci a stabilizaci celého chodidla.

MANUÁL OBSHUJE I ODKAZY NA VIDEONÁVODY

Olomouc | Krnov

info@mobilni-fyzioterapie.cz

+420 721 382 403

Mgr. Karolína Ořechovská získala finanční podporu na realizaci projektu Ověřování účinku nového typu balanční pomůcky v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschop­nost, který je finančně podporován Evropskou unií. Projekt je realizován ve spolupráci se společností Mobilní fyzioterapie.